
Nu är det äntligen dags, välkommen att boka monter till Vatten Avlopp Kretslopp, 11-12 mars 2026 i Karlstad! Vi håller till på Karlstad CCC, kongress- och mötesanläggningen med strålande fina lokaler för konferens och VA-utställning i ett koncept.
Själva utställningen är i två plan med totalt 48 monterplatser. Du väljer mellan tre olika storlekar på monter: 2×2 meter, 3×2 meter och 6×2 meter (dubbelmonter). Det är först till kvarn som gäller.
Innan du bokar monter rekommenderar vi att du läser igenom vår information till utställare, se även vår snabbguide för monterbokning nedan:
Snabbguide
- Läs igenom sidan information till utställare – för att få en överblick.
- Titta på planskisserna och fotografierna över utställningsområdet för att få en tydlig bild av lokalerna. Det finns även 3D-skisser.
- Fliken om godshantering är extra viktig att läsa igenom så du har koll på alla detaljer inför din bokning.
- Boka monter👍
Glöm inte heller att boka boende (ingår inte i monter- eller deltagarbokning). Passa också på att berätta om att du ställer ut på VAK 2026. Vi har listat boendeförslag och tipstexter






